5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

wolontariatDrodzy Wolontariusze!
W dniu Waszego święta przesyłamy serdeczne życzenia! Dziękujemy za pracę, którą wykonujecie, za poświęcany czas i za zaangażowanie na rzecz innych osób, spraw i idei!
Życzymy Wam satysfakcji z wykonywanych zadań i wszystkiego najlepszego.

Opiekunowie wolontariatu szkolnego

Wolontariusze w schronisku dla zwierząt

1aWyprowadzamy psy na spacer, bawimy się z nimi, jesteśmy odpowiedzialni, systematyczni i sumienni. Kochamy zwierzęta. Wolontariat w schronisku dla zwierząt to poważne zobowiązanie, a my je podjęliśmy.

26.11.2016 r. po raz kolejny odwiedziliśmy naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska "Azyl". Wcześniej w szkole zorganizowaliśmy akcję zbierania karmy, koców, środków czystości. Nasi uczniowie mają ogromne serca, bo nasz apel spotkał sie z ogromnym odzewem.

Wspólny spacer i zabawa z pieskami sprawia nam ogromną przyjemność.

Nasi wolontariusze: Żaneta Kos, Joanna Kasprzak, Julia Kuliczkowska, Wiktoria Minartowicz, Natalia Walusiak, Michał Popkowski, Michał Kasprzyk, opiekunami były panie Edyta Bosch i Bogumiła Jas.

W schronisku "Azyl"

Wolontariusze z naszej szkoły:

Wiktoria Minartowicz, Julia Kuliczkowska, Kinga Pączek, Żaneta Kos, Natalia Walusiak i Michał Popkowski, wraz z opiekunami wolontariatu p. Bogumiłą Jas i p. Edytą Bösch, odwiedzili dzisiaj schronisko dla zwierząt "Azyl" w Dzierżoniowie.

Czesaliśmy nasze czworonogi i wyprowadziliśmy je na spacer.

Przy pięknej pogodzie, spacer z pieskami był wyjątkowo przyjemny.

Nasza wizyta w schronisku, zbiegła się z ogólnopolską akcją "Zerwijmy łańcuchy", której celem jest uświadomienie społeczeństwu, że pies, powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy.

schronisko azyl

Spotkanie wolontariuszy z podopiecznymi

„Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia swego życia dla innych?
Przede wszystkim naturalny odruch serca,
który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu-bliźniemu.
Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie,
doświadcza radości, która przewyższa to, co dokonał.”
Jan Paweł II

W życiu każdego człowieka jest taki moment, kiedy odkrywa potrzebę zrobienia czegoś bezinteresownie dla innych. Wolontariat daje możliwość niesienia pomocy, dzielenia się swoim czasem, doświadczeniem, zainteresowaniami, uśmiechem. Bycie dla innych wzbogaca wewnętrznie człowieka i pozwala mu na pełną samorealizację.

W naszej szkole działa grupa wolontariuszy, którzy mimo wielu swoich obowiązków, znajdują czas, by angażować się w działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Bielawy. Wolontariusze poprzez swój optymizm, otwartość, zrozumienie, dają tak potrzebną dzieciom i opiekunom nadzieję . Mają czas by spotkać się, pobawić z nimi, by być razem – bo nie ma nic cenniejszego niż obecność drugiego człowieka. Takie spotkanie, wolontariuszy z dziećmi z Bielawy, miało miejsce 9.04. 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Stachowicach.  Wspólne gry, tańce, czytanie bajek- bardzo podobało się naszym podopiecznym.

Galeria zdjęć:

Spotkanie wolontariuszy

25 listopada - Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

plakat misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pluszowe misie już ponad sto lat towarzyszą dzieciom na całym świecie i do dziś pozostają jedną z najpopularniejszych zabawek.
W związku z tym wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w akcję i zebrali nowe maskotki, gry, kolorowanki i przybory plastyczne dla małych dzieci – pacjentów z oddziałów onkologicznych.

"Historia pluszowego misia"
Historia ta zaczyna się w 1902 roku. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Prezydent stanowczo sprzeciwił się. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił zdarzenie na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Szybko wykonał kilka zabawek – pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy (od imienia prezydenta: Theodore’a). Od tego czasu misie towarzyszą wszystkim dzieciom, stając się ich ulubioną zabawką.

• dyrektor mgr Elżbieta Marcińska
  • zastępca dyrektora mgr Jolanta Romańczuk