Walentynki 2017

W dniu 09.02.2017r. w naszej szkole Samorz膮d Uczniowski przygotowa艂 serduszkowe kartki oraz uruchomi艂 poczt臋 walentynkow膮. Poczta cieszy艂a si臋 du偶膮 popularno艣ci膮 w艣ród uczniów gimnazjum i nie tylko. Nauczyciele równie偶 zainteresowali si臋 „serduszkow膮 akcj膮”.                                           Wszystkim uczniom i pracownikom szko艂y

Samorz膮d Uczniowski 偶yczy

u艣miechu i bezpiecznego odpoczynku podczas ferii zimowych.

„W kalendarzu jest taki dzie艅,
kiedy wszyscy Kochaj膮 si臋.
Dla tego dnia warto 偶y膰,
bo dobrze jest kocha膰
i kochanym by膰!
Mi艂o艣膰 jest wa偶na
i niech wiecznie trwa,
a nie tylko tego jednego dnia”.

walentynki

艢wiat w kolorach jesieni - konkurs fotograficzny

Samorz膮d Uczniowski og艂osi艂 jesienny konkurs fotograficzny . Uczniowie wraz z wychowawcami mieli wykona膰 jesienne foto.

Oto wyniki ich prac.

swiat w klorach jesieni

Wybory do Samorz膮du Uczniowskiego 2016/2017

W dniu dzisiejszym odby艂y si臋 wybory do SU. Spo艣ród 9 kandydatów ca艂a spo艂eczno艣膰 szkolna wybra艂a przewodnicz膮cego szko艂y, wiceprzewodnicz膮cego oraz skarbnika.

Najwi臋cej g艂osów otrzyma艂 Jan O偶óg z kl. IIIa, drugie miejsce zaj臋艂a Natalia Janiszewska z kl. IIIb i trzecie miejsce zaj膮艂 Marceli Barcik z kl. II b.

Uczniowie, którzy  otrzymali najwi臋cej g艂osów, przydzielili sobie nast臋puj膮ce funkcje:

przewodnicz膮c膮 szko艂y zosta艂a Natalia Janiszewska

wiceprzewodnicz膮cym - Jan O偶óg

skarbnikiem - Marceli Barcik

Opiekunami samorz膮du s膮 p. Violetta J臋drasiewicz i p. Urszula Hetma艅czyk

wybory do SU

Cukierek albo psikus- Halloween w naszej szkole

Halloween w naszej szkole
Halloween jest to festiwal pochodz膮cy ze Szkocji, a obchodzony w wigili臋 Wszystkich 艢wi臋tych, czyli 31 pa藕dziernika.

W tradycji poga艅skiej ponad 2 tysi膮ce lat temu, ostatni dzie艅 roku (31 pa藕dziernika) 艣wi臋towano potrójnie: 1) 偶egnano lato, 2) witano zim臋 i 3) obchodzono 艣wi臋to zmar艂ych.

W Polsce pojawi艂 sie on w latach 90. Z tej okazji dla doros艂ych organizowane s膮 liczne imprezy kulturalne w nocnych klubach, wyst臋py teatralne oraz projekcje filmowe w kinach. Szko艂y i przedszkola organizuj膮 z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków. W Halloween dzieci przychodz膮 do szko艂y przebrane za straszne postacie filmowe. Chodzenie od domu do domu i zbieranie przez dzieci cukierków zdarza si臋 coraz cz臋艣ciej.

W naszej szkole Samorz膮d Uczniowski te偶 postanowi艂 zaakcentowa膰 ten zwyczaj i og艂osi艂 konkurs na najlepszy strój halloweenowy.

Wybory do Samorz膮du Uczniowskiego 2015/16

W dniu 18.09.2015 r. odby艂y si臋 wybory do Samorz膮du Uczniowskiego.

Nad przebiegiem wyborów czuwa艂  m膮偶 zaufania, Mateusz Grzesiak oraz komisja wyborcza: Natalia Rymarz, Ania Filipiak i Roksana 艢liwo艅.

Po przeliczeniu g艂osów, przewodnicz膮cym szko艂y zosta艂 Wojtek Hruszowiec, zast臋pc膮 - Weronika Matusiak, cz艂onkiem samorz膮du zosta艂a Aleksandra Kuska.

Opiekunem Samorz膮du Uczniowskiego jest pan Wies艂aw L臋ga.

Oto galeria zdj臋膰:

Wybory do Samorz膮du Uczniowskiego 2015/16