Rozpoczynamy nowy projekt !

logo

鈥濿F z klas膮" to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu 鈥濭azety Wyborczej" i portalu Sport.pl. Program jest realizowany dzi臋ki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej. Ta og贸lnopolska akcja edukacyjna ma zmieni膰 my艣lenie o lekcjach WF-u w polskich szko艂ach.

Spada poziom aktywno艣ci fizycznej dzieci i m艂odzie偶y. Lekcje WF-u prowadzone w m膮dry i nowoczesny spos贸b s膮 szans膮 na odwr贸cenie tego niebezpiecznego trendu. Szko艂a nie mo偶e by膰 nastawiona tylko na promowanie sportowych talent贸w. Je艣li lekcje WF-u wi膮偶膮 si臋 ze stresem, biciem rekord贸w i ci膮g艂膮 rywalizacj膮, mog膮 na ca艂e 偶ycie zniech臋ci膰 do aktywno艣ci ruchowej.

We wsp贸艂pracy z nauczycielami WF-u, dyrektorami szk贸艂, uczniami i lokalnymi animatorami sportu chcemy wypracowa膰 nowe sposoby prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Zaj臋cia 鈥 tak obowi膮zkowe, jak i dodatkowe - powinny by膰 ciekawsze, bardziej zr贸偶nicowane, bli偶sze oczekiwaniom m艂odych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecie偶 nie tylko gry zespo艂owe, ale tak偶e taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza. Nasz program ma pokaza膰, 偶e ze sportu w szkole ka偶dy mo偶e czerpa膰 przyjemno艣膰.

Koordynatorami tego projektu s膮 p. Anna Kozie艂- nauczyciel w-fu i p. Bogumi艂a Jas- nauczyciel j臋zyka polskiego, wspieraj膮cy projekt.

Zapraszamy wszystkich do 艣ledzenia naszych poczyna艅 na blogu:

PLAKAT PROGRAMOWY "WF z klas膮" - s膮 w nim zawarte podstawowe zasady, kt贸rymi powinna kierowa膰 si臋 ka偶da szko艂a, w kt贸rej lekcje wychowania fizycznego prowadzone s膮 z klas膮.