Projekt edukacyjny "Historia sportu w Gimnazjum w Lutomi Dolnej"

Projekt  by艂 realizowany  pod przewodnictwem p. R. Myd艂owskiego a jego uczestnicy to: Szymon Lempart , Kamil Zieli艅ski, Marcel Krajewski, Micha艂 Rylski, Dawid Cie艣la, Aleksander Olejko.

Uczniowie opracowali monografi臋 stanowi膮c膮 zwie艅czenie dekady sportu w naszym gimnazjum. Sukcesy dotycz膮 wielu dyscyplin sportowych: warcab贸w 100-polowych, szach贸w,  tenisa sto艂owego, pi艂ki siatkowej , pi艂ki no偶nej, bieg贸w prze艂ajowych. Nasi reprezentanci zwyci臋偶ali nie tylko w zawodach o zasi臋gu lokalnym, ale tak偶e og贸lnopolskim i mi臋dzynarodowym.

Monografia dost臋pna jest w bibliotece szkolnej.

Obejrzyj prezentacj臋: Dekada sportu

Projekt edukacyjny "Sanktuaria Dolnego 艢l膮ska"

Projekt by艂 realizowany pod kierunkiem p. M. Skorupy , trwa艂 3 miesi膮ce i bra艂o w nim udzia艂 5 uczni贸w. Celem projektu by艂o poznanie Sanktuari贸w Maryjnych na Dolnym 艢l膮sku, ich historii oraz zabytk贸w sztuki sakralnej: 艣wi膮ty艅, kapliczek r贸偶a艅cowych oraz figur i obraz贸w Matki Bo偶ej s艂yn膮cych z cud贸w.

Sanktuaria Maryjne to miejsca 艣wi臋te, do kt贸rych pielgrzymuj膮 wierni po to, aby wyprasza膰  艂aski  u Boga za po艣rednictwem Maryi. Sanktuaria przez swoje umiejscowienie ( cz臋sto w g贸rach) dzi臋ki pi臋knemu krajobrazowi s膮 znakiem harmonii 艣wiata i odbiciem pi臋kna Boga.

W ramach projektu uczniowie  wirtualnie pielgrzymowali do Barda 艢l膮skiego do Matki Bo偶ej Stra偶niczki naszej wiary, do Wambierzyc - Matki Bo偶ej Kr贸lowej Rodzin, na G贸r臋 Igliczn膮 do Marii 艢nie偶nej, do Krzeszowa - Matki Bo偶ej 艁askawej oraz innych sanktuari贸w Dolnego 艢l膮ska.  Zwie艅czeniem projektu s膮 albumy ukazuj膮ce pi臋kno 艣wi臋tych miejsc na Dolnym 艢l膮sku.

Sanktuaria

Projekt edukacyjny "Zabytki naszej okolicy"

Projekt,, Zabytki naszej okolicy '' by艂 realizowany pod kierunkiem p .Jurewicz i p. J臋drasiewicz.
Uczestnicy tego projektu to: Jolanta Pasternak, Katarzyna Zbyrowska , Aleksandra Kuska, Aleksandra Natanek, Dawid Kierczak, Kacper Jamrozik, Konrad Lora ,Patryk Marek ,Karol Kornecki i Pawe艂 Wi艣niewski .Na zaj臋ciach organizacyjnych uczniowie wytypowali zabytki i miejsca , kt贸re chcieliby zwiedzi膰 i zg艂臋bi膰 ich histori臋. W Internecie oraz przewodnikach uczestnicy projektu wyszukiwali przydatnych informacji. Zdobyt膮 wiedz臋 uczniowie wykorzystywali w praktyce w czasie pieszych i rowerowych wycieczek .Wed艂ug uczestnik贸w projektu by艂y to interesuj膮ce lekcje historii w terenie.

zabytki miejscowo艣ci

06.2014_projekt_zabytki