Biologia II

Projekt by艂 realizowany w ramach  Akademii Uczniowskiej.

Uczniowie przygotowywali i wykonywali do艣wiadczenia, obserwacje, mikroskopowanie, prowadzili r贸wnie偶 wzajemne nauczanie. Wnioski z przeprowadzonych do艣wiadcze艅 zapisywali w kartach pracy i dziennikach laboratoryjnych. W ramach wzajemnego nauczania uczniowie przygotowywali lekcje powt贸rzeniowe i sprawdziany dla swoich kole偶anek i koleg贸w. Zaj臋cia pozwoli艂y uczniom rozwija膰 tw贸rcze my艣lenie i kreatywno艣膰. Dzi臋ki zaj臋ciom powt贸rzyli i utrwalili wiadomo艣ci z biologii, mogli wykorzysta膰 swoj膮 wiedz臋 w praktyce.

Opiekunem projektu by艂a p. E. 艢wi艂o.

geogr1

Fizyka

Projekt by艂 realizowany w ramach programu Akademia Uczniowska. Jego opiekunem  by艂a p. E. Filip- Ca艂ka.

Na  zaj臋ciach uczniowie  uczyli si臋 samodzielnie formu艂owa膰 pytania badawcze, stawia膰 hipotezy, planowa膰 i przeprowadza膰 do艣wiadczenia, mieli okazj臋 zapozna膰 si臋 z technikami eksperymentalnymi.
Zaplanowali i przeprowadzili  zgodnie z procedur膮 naukow膮 obserwacje i eksperymenty dotycz膮ce wybranych partii materia艂u zwi膮zanych z realizacj膮 podstawy programowej fizyki.
Do艣wiadczenia wyja艣nia艂y nast臋puj膮ce problemy:

ci艣nienie atmosferyczne,
ci艣nienie hydrostatyczne,
rozszerzalno艣膰 temperaturow膮 cia艂 sta艂ych i gaz贸w,
wyznaczanie g臋sto艣ci cia艂 sta艂ych o kszta艂cie regularnym,
wyznaczanie g臋sto艣ci dowolnej cieczy,
warunki p艂ywania cia艂 w oparciu o Prawo Archimedesa.
Swoj膮 prac臋 dokumentowali poprzez przygotowanie kart pracy i prowadzenie notatnik贸w grupowych
Ka偶dy ucze艅 nale偶膮cy do ko艂a wnosi艂 swoje w艂asne wcze艣niejsze do艣wiadczenia, umiej臋tno艣ci i posiadane wiadomo艣ci. Przeprowadzenie zaplanowanych do艣wiadcze艅 wymaga艂o pracy zespo艂owej, umiej臋tno艣ci komunikacji w grupie oraz dzielenia si臋 zadaniami .

fiz1

Matematyka

mattW ramach projektu Akademia Uczniowska odbywa艂y si臋 zaj臋cia Szkolnego Ko艂a Naukowego z matematyki pod has艂em 鈥濫ksperymentowanie i wzajemne nauczanie".
Zaj臋cia mia艂y na celu rozwijanie kompetencji kluczowych uczni贸w: matematycznych, umiej臋tno艣ci uczenia si臋, spo艂ecznych. Uczniowie poznawali metody eksperymentalne, uczyli si臋 korzysta膰 z procedur badawczych w matematyce.
Realizuj膮c projekt, uczniowie zg艂臋bili nast臋puj膮ce zagadnienia: procenty, wyra偶enia algebraiczne, r贸wnania, obj臋to艣膰 i pole powierzchni ca艂kowitej graniastos艂up贸w.

J臋zyk niemiecki

Projekt z j臋zyka niemieckiego by艂 realizowany pod has艂em: Berlin Tag und Nacht. Jego opiekunem by艂a p. V. L臋ga.  Brali w nim udzia艂 uczniowie klas II c i II b, spotykaj膮c si臋 na zaj臋ciach pozalekcyjnych. G艂贸wnym punktem i najwi臋ksz膮 atrakcj膮 projektu by艂a wycieczka do stolicy Niemiec, do Berlina. Uczniowie zwiedzali najciekawsze zabytki i miejsca w Berlinie , takie  jak: Reichstag czy Muzeum Pami臋ci Ofiar Holokaustu. Podsumowaniem projektu by艂a gazetka o stolicy Niemiec i prezentacja multimedialna na ten sam temat.

J臋zyk niemiecki

Biologia I

Projekt z biologii by艂 realizowany w ramach Akademii Uczniowskiej pod has艂em ,,Krew podstaw膮 istot  偶ywych''. Jego opiekunem by艂a p. A. Majcher.

Projekt z biologii

Uczestniczyli w nim uczniowie klas I i II. W ramach projektu przeprowadzono w szkole dwie akcje prozdrowotne pt:
1) Badanie cukrzycy 鈥 to si臋 ciebie tyczy.
2) Badanie ci艣nienia krwi.

Podczas akcji uczniowie zostali przebadani przez p. piel臋gniark臋 a wyniki bada艅 opracowano i opublikowano, wywieszaj膮c je na gazetce szkolnej. Dzi臋ki tym akcjom uczniowie dowiedzieli si臋, dlaczego warto bada膰 krew ju偶 w tak m艂odym wieku. Ponadto uczennice przeprowadzi艂y ankiety o grupach krwi w艣r贸d uczni贸w naszej szko艂y . Na zaj臋ciach SKN uczestnicy projektu zg艂臋biali wiedz臋 na temat krwi, wykorzystuj膮c nasze nowo pozyskane mikroskopy, por贸wnuj膮c krew r贸偶nych grup ssak贸w.