baner1

 Narodowy Program  Rozwoju Sportu to ambitny, powszechny i długofalowy projekt, mający na celu odnowę polskiego sportu. Może się ona dokonać tylko w szkołach: na szkolnych bieżniach, boiskach, skoczniach, w salach gimnastycznych.

Innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem staje się oddalenie geograficzne szkoły i wiążące się z tym problemy, np. wydatki na podróże.

Przedsięwzięcie opiera się wyłącznie na rzetelnym,  regularnym zapisywaniu, w wyznaczonym miejscu portalu wyników (np. skok w dal, skok wzwyż, biegi ) najzdolniejszych uczniów. To one są właśnie tą informacją, która pozwoli uformować przyszłą elitę polskiego sportu.

Baza wyników udostępniana jest czterem związkom sportowym, patronom sportu, poważnym sponsorom i tym, od których zależą sukcesy młodych zawodników .

Niezależnie od sportowych wyników uczniów, wybrane szkoły zapisane  do projektu NPRS PS 2024 będą nagradzane przez sponsorów za aktywność i promowanie sportowej edukacji oraz zdrowego trybu życia.

NPRS PS 2024 to dzieło na długie lata: nie da się w krótkim terminie ukształtować dobrego lekkoatlety czy piłkarza. W naszej nazwie nieprzypadkowo znajduje się data 2024. To wtedy odbędą się Igrzyska Olimpijskie, które mogą być medalowym triumfem Polski- może dzięki naszym uczniom?

Opiekunem projektu w naszym gimnazjum jest p. Anna Kozieł.

 Oto certyfikat uczestnictwa naszej szkoły w projekcie : certyfikat