NPRS Polski sport 2024

baner1

Narodowy Program  Rozwoju Sportu to ambitny, powszechny i d艂ugofalowy projekt, maj膮cy na celu odnow臋 polskiego sportu. Mo偶e si臋 ona dokona膰 tylko w szko艂ach: na szkolnych bie偶niach, boiskach, skoczniach, w salach gimnastycznych.

Innowacyjny, unikalny i opatentowany system, kt贸ry umo偶liwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w og贸lnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczno艣ci opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem staje si臋 oddalenie geograficzne szko艂y i wi膮偶膮ce si臋 z tym problemy, np. wydatki na podr贸偶e.

Przedsi臋wzi臋cie opiera si臋 wy艂膮cznie na rzetelnym,  regularnym zapisywaniu, w wyznaczonym miejscu portalu wynik贸w (np. skok w dal, skok wzwy偶, biegi ) najzdolniejszych uczni贸w. To one s膮 w艂a艣nie t膮 informacj膮, kt贸ra pozwoli uformowa膰 przysz艂膮 elit臋 polskiego sportu.

Baza wynik贸w udost臋pniana jest czterem zwi膮zkom sportowym, patronom sportu, powa偶nym sponsorom i tym, od kt贸rych zale偶膮 sukcesy m艂odych zawodnik贸w .

Niezale偶nie od sportowych wynik贸w uczni贸w, wybrane szko艂y zapisane  do projektu NPRS PS 2024 b臋d膮 nagradzane przez sponsor贸w za aktywno艣膰 i promowanie sportowej edukacji oraz zdrowego trybu 偶ycia.

NPRS PS 2024 to dzie艂o na d艂ugie lata: nie da si臋 w kr贸tkim terminie ukszta艂towa膰 dobrego lekkoatlety czy pi艂karza. W naszej nazwie nieprzypadkowo znajduje si臋 data 2024. To wtedy odb臋d膮 si臋 Igrzyska Olimpijskie, kt贸re mog膮 by膰 medalowym triumfem Polski- mo偶e dzi臋ki naszym uczniom?

Opiekunem projektu w naszym gimnazjum jest p. Anna Kozie艂.

Oto certyfikat uczestnictwa naszej szko艂y w projekcie : certyfikat