Na w艂asne konto

Program skierowany jest do uczni贸w gimnazj贸w z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Jego celem jest:

poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczni贸w,
kszta艂towanie podstaw przedsi臋biorczo艣ci,
przekazanie umiej臋tno艣ci 艣wiadomego planowania w艂asnej 艣cie偶ki zawodowej.

W ramach programu ch臋tni uczniowie ucz臋szczali na dodatkowe lekcje z przedsi臋biorczo艣ci oraz og贸lnej wiedzy ekonomicznej. Zaj臋cia, prowadzone przez p. E. Zerk臋  oraz studenta 鈥 wsp贸艂prowadz膮cego, realizowane by艂y podczas ferii zimowych. Wi臋cej innformacji na temat tych zaj臋膰 na naszej stronie W drodze do kariery

Spotkania te mia艂y  na celu wyposa偶enie m艂odzie偶y w narz臋dzia umo偶liwiaj膮ce lepszy start w doros艂ym 偶yciu.

Za艂o偶eniem programu jest zmniejszenie dysproporcji w znajomo艣ci narz臋dzi finansowych i przedsi臋biorczych pomi臋dzy m艂odzie偶膮 miejsk膮, a m艂odzie偶膮 pochodz膮c膮 z teren贸w wiejskich.

Program 鈥濶a W艂asne Konto" jest realizowany przy wsp贸艂pracy ze specjalistami, m. in. ze Szko艂y G艂贸wnej Handlowej. Do udzia艂u w programie zapraszane s膮 r贸wnie偶 banki, przede wszystkim banki sp贸艂dzielcze. Tak nawi膮zana wsp贸艂praca umo偶liwia m艂odzie偶y wizyt臋 w lokalnej plac贸wce, podczas kt贸rej uczniowie mog膮 zapozna膰 si臋 z dzia艂alno艣ci膮 banku i jego ofert膮.

Projekt jest dofinansowany ze 艣rodk贸w Narodowego Banku Polskiego.

Oto efekt pracy ca艂ego zespo艂u (czas 艣ci膮gania ok. 5 min.)  GIMNAZETA EKONOMICZNA