Od  wrze艣nia 2010 r. nasze gimnazjum bralo udzia艂 w og贸lnopolskim projekcie "M艂ody obywatel" realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dzi臋ki niemu uczniowie  mogli zbada膰, jak ludzie z ich miejscowo艣ci wsp贸艂pracuj膮 ze sob膮, jak komunikuj膮 si臋 i co jest wa偶ne dla lokalnej to偶samo艣ci. Uczniowie podejmowali szereg zada艅 , nad kt贸rych przebiegiem czuwa艂 koordynator projektu p. E. Zerka.

Celem programu by艂o umo偶liwienie m艂odym ludziom prowadzenia dzia艂a艅 s艂u偶膮cych wzrostowi zaufania, wsp贸艂pracy mi臋dzy lud藕mi, poczucia to偶samo艣ci lokalnej i lepszej komunikacji w miejscowo艣ci.

Uroczyste zako艅czenie projektu odby艂o si臋 w kwietniu 2013 r. w Bystrzycy G贸rnej. Podczas imprezy rozstrzygni臋to konkurs, kt贸ry by艂 efektem ostatniego przedsi臋wzi臋cia gimnazjalist贸w- mianowicie czytania bajek m艂odszym kolegom. Oto fotorelacja z uroczysto艣ci:

M艂ody obywatel