Trzeci gabinet stomatologiczny staje się faktem – mówiła wójt gminy Świdnica podczas uroczystego otwarcia gabinetu, tym razem przy centrum oświatowym w Lutomi Dolnej. Tylko w ostatnich 2 latach na darmową profilaktykę stomatologiczną przeznaczyliśmy blisko 50 tys. zł z budżetu gminy, kierując nasze działania przede wszystkim do wszystkich uczniów szkół podstawowych(...)

W czasach, gdy o powrocie dentystów do szkół wyłącznie się mówi, władze gminy Świdnica podejmują skuteczne rozwiązania oferując uczniom gminnych placówek oświatowych darmową profilaktykę stomatologiczną. W 2013 roku na programy i akcje zdrowotne z budżetu gminy zostało przeznaczonych 30 tys. zł, w tym 10 tys. zł na program „Moje zdrowe ząbki”. W 2014 na darmowe wizyty u stomatologa przeznaczono kolejne 37 tys. zł. W tym roku na zadania związane z realizację programów profilaktyki zdrowotnej zaplanowano 60 tys. zł. Wszystkie te środki pochodzą z budżetu gminy.

Na chwilę obecną nowy gabinet stomatologiczny w Lutomi Dolnej będzie przyjmować pacjentów we wtorki i czwartki w godz. od 14 aż do ostatniej osoby i świadczyć usługi na poziomie gabinetu prywatnego. Prowadzimy rozmowy z NFZ o dodatkowy kontrakt na usługi bezpłatne. Rejestracja tel. możliwa jest pod nr tel. 662187767, a lek. stom. będzie pan Zdzisław Dudek – zapewnia Krystyna Werner z NZOZ WERMED.

                                                                   Tekst: strona internetowa Gminy Świdnica

KLIKNIJ TU, ABY OBEJRZEĆ FILMIK