V Powiatowy Konkurs Piosenki w J臋zyku Angielskim

V Powiatowy Konkurs Piosenki w J臋zyku Angielskim  odby艂 si臋 21 maja 2014 r. na deskach Teatru Miejskiego w 艢widnicy. Nasza szko艂a wyst膮pi艂a w dw贸ch kategoriach:

Soli艣ci :

• Marika Hopkowicz z utworem 鈥 Set Fire To The Rain鈥
  • 呕aneta Dudka z utworem 鈥濼he Show Must Go On鈥

Zespo艂y wokalne:

• zesp贸艂 Only Voice w sk艂adzie: Weronika Kusio, 呕aneta Dudka, Agnieszka Filipiak oraz Natalia Wyrzykowska z piosenk膮 鈥濰it The Road Jack鈥
  •  zesp贸艂 Angels w sk艂adzie: Agnieszka Filipiak oraz 呕aneta Dudka z piosenk膮 鈥濺iverside鈥

Podczas konkursu zaprezentowali si臋 soli艣ci oraz zespo艂y z ca艂ego powiatu, 艂膮cznie ok. 26 wyst臋p贸w. Poziom by艂 bardzo wysoki. Zesp贸艂  z naszej szko艂y Only Voice  zdoby艂  II miejsce w kategorii zespo艂贸w wokalnych z utworem 鈥濰it The Road Jack鈥.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom oraz p. J. Kulig.

Only Voice

Gminny Konkurs J臋zyka Angielskiego

30 kwietnia 2014 r. w 艣wietlicy   w Witoszowie odby艂 si臋 VI Gminny Konkurs J臋zyka Angielskiego "Spacerkiem po Europie i dalej...". Nasz膮 szko艂臋 reprezentowa艂y uczennice klasy III: Agnieszka Filipiak, Katarzyna Jas oraz Karolina Jas. W I cz臋艣ci konkursu  uczniowie zmagali si臋 z testem leksykalno - gramatycznym. W drugiej cz臋艣ci musieli zaprezentowa膰 kraj angloj臋zyczny. Nasza szko艂a  przedstawi艂a Irlandi臋. Po ci臋偶kich bojach nasze gimnazjum zaj臋艂o II miejsce, trac膮c zaledwie par臋 punkt贸w wobec  zwyci臋zc贸w. Jednak nasza prezentacja Irlandii zosta艂a doceniona przez publiczno艣膰, kt贸ra drog膮 g艂osowania przyzna艂a nam nagrod臋 publiczno艣ci. Na koniec konkursu wszyscy mogli podziwia膰 profesjonalne ta艅ce irlandzkie, zaprezentowane przez zaproszon膮 tancerk臋 z Wroc艂awia.

Gratulujemy uczestniczkom oraz p. J. Kulig.

Sukces w og贸lnopolskim konkursie- 呕YJ SMACZNIE I ZDROWO

Nasza szko艂a  wzi臋艂a udzia艂 w og贸lnopolskim programie edukacyjnym " 呕yj smacznie i zdrowo". Jego celem  celem jest przekazanie uczniom szk贸艂 gimnazjalnych, w atrakcyjnej formie, zasad prawid艂owego i smacznego od偶ywiania, zach臋cenie ich do pierwszych eksperyment贸w w kuchni i wsp贸lnego, rodzinnego spo偶ywania posi艂k贸w oraz zwr贸cenie ich uwagi na wa偶ne problemy spo艂eczne takie jak marnowanie 偶ywno艣ci, energii czy wody. Nasi uczniowie w ramach programu zrealizowali projekt edukacyjny , podczas kt贸rego zorganizowali szereg dzia艂a艅 : przeprowadzenie ankiety 偶ywieniowej w szkole oraz om贸wienie jej wynik贸w, przygotowanie gazetek informacyjnych promuj膮cych zdrowe od偶ywianie, spotkanie z seniorami z Bystrzycy w celu promowania  zdrowego  stylu 偶ycia.

Uczennice klasy II a: Karolina 艢wi臋s, Martyna Bi艅kowska, Emilia Witek oraz uczennica III c Kamila Cisek wzi臋艂y udzia艂 w konkursie zorganizowanym w ramach tego programu pt. 鈥 Zdrowe od偶ywianie, gotowanie, niemarnowanie po偶ywienia, ekologia oraz wsp贸lne spo偶ywanie posi艂k贸w" 鈥 czyli warto艣ci, kt贸re promuje program 鈥炁粂j smacznie i zdrowo" w kategorii Plakat Spo艂eczny. Spo艣r贸d 1800 prac nasz plakat dosta艂 wyr贸偶nienie i wspania艂膮 nagrod臋 鈥 laptopa!!! Gratulacje dla dziewcz膮t.

Koordynatorem programu oraz projektu edukacyjnego w naszej szkole by艂a nauczycielka biologii p. Anna Majcher.

XI MISTRZOSTWA W AEROBIKU REKREACYJNYM POWIATU 艢WIDNICKIEGO

W dniu 16 kwietnia odby艂y si臋 XI MISTRZOSTWA W AEROBIKU REKREACYJNYM POWIATU SWIDNICKIEGO. Oto wyniki ko艅cowej klsyfikacji naszych reprezentantek:

Dru偶yny 6-osobowe:
2. miejsce -Trash 鈥 Gimnazjum w Lutomi Dolnej (K. 艢wi臋s, O. Brydniak, M. Bi艅kowska, W. Matusiak, K. 艁adzi艅ska, W. Dynowska)
4. miejsce - Black and White 鈥 Gimnazjum w Lutomi Dolnej (A. Ruszkiewicz, N. Wyrzykowska, K. Gom贸艂kiewicz, M. Brzozowska, A. Kuska, H. 呕o艂nowska)
7.miejsce - Daniels 鈥 Gimnazjum w Lutomi Dolnej (W. Szyma艅ska, 呕. Dudka, A. Litwi艅ska, P. Poni艅ska, M. Wilk, K. Jas)
9. miejsce - Black Berry 鈥 Gimnazjum w Lutomi Dolnej (J. Rado艅, E. Chmiel, P. Nie艣pia艂owska, D. Byrska, W. Tokarz, A. Natanek)

Dru偶yny 3-osobowe:
1. miejsce - Jack 鈥 Gimnazjum w Lutomi Dolnej (W. Kusio, W. Urba艅ska, M. Zaguba)
2. miejsce - Funcy 鈥 Gimnazjum w Lutomi Dolnej (O. Szyszka, W. J贸zwik, A. Skawina)

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom oraz p. A. Kozie艂.

Konkurs wiedzy na temat zdrowego od偶ywiania

8.04.2014 odby艂 si臋 w naszej szkole konkurs wiedzy na temat zdrowego od偶ywiania pt. " 呕yj smacznie i zdrowo". By艂 on zwie艅czeniem projektu "呕yj smacznie i zdrowo" prowadzonego w tym roku w naszej szkole przez nauczycielk臋 biologii Ann臋 Majcher. Po szeregu dzia艂a艅 maj膮cych za zadanie zapoznanie naszych uczni贸w z zasadami zdrowego od偶ywiania uczestnicy projektu z pomoc膮 p. Majcher przeprowadzili wewn膮trzszkolny konkurs , w kt贸rym wzi臋li udzia艂 przedstawiciele ka偶dej klasy. Gimnazjali艣ci, kt贸rzy zaj臋li pierwsze trzy miejsca otrzymali, ocen臋 celuj膮c膮.

Wyniki szkolnego konkursu "呕yj smacznie i zdrowo":

1. miejsce -  Wojciech Hruszowiec, Aleksandra Kuska, Paula Baumgartner
  2. miejsce - Katarzyna Chamera, Wiktoria Chudzi艅ska, Karolina Jas, Kamila Cisek
  3. miejsce - Alicja Skawina, Marta Brzozowska, Adriana Szewczyk, Agata Dziedzic, Kacper 呕ygad艂o, Weronika Kusio, Katarzyna Jas
  4. miejsce - Maciej Rodziewicz, Dominika Szczepanek, Pawe艂 Gawron
  5. miejsce - Weronika Matusiak, Wiktor S艂upski