IV Cross Mokrzeszowski

crossW sobot臋 19 maja br. z terenu Zespo艂u Szkó艂 Centrum Kszta艂cenia Rolniczego w Mokrzeszowie wystartowa艂 IV Cross Mokrzeszowski. Tego dnia z tras膮 biegów prze艂ajowych zmagali si臋 uczniowie gimnazjów 艣widnickich, wa艂brzyskich, 艣wiebodzickich oraz gimnazjów z terenu Gminy 艢widnica.

Uczniowie naszej szko艂y równie偶 wystartowali w tym biegu.

Mateusz Hajdrych zaj膮艂 III miejsce, Jakub Hajdrych - IV, a Jakub Dankiewicz - V miejsce. Gratulujemy serdecznie 艣wietnych wyników.

Siedmiu wspania艂ych

Siedmioosobowa reprezentacja gminy i powiatu w barwach GLKS-u ,,艢widnica" wystartowa艂a 24 maja na tartanowym stadionie w Zgorzelcu w Finale Dolno艣l膮skim Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce. Wszyscy z siedmiu startuj膮cych na bie偶ni i rzutni ko艅czyli swoje zmagania medalem, w tym trójka reprezentantów Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Systematyczne wizyty na podium wzbudza艂y podziw konkurentów. Nas najbardziej cieszy z艂oty medal Karoliny Dynowskiej w biegu na dystansie 800 metrów, srebro Weroniki W艂adzi艅skiej w rzucie dyskiem i br膮z Mateusza Hajdrycha w biegu na 1500 metrów :)

Gratulacje dla zwyci臋zców oraz p. R. Myd艂owskiego.

20170524 141733 HDR

Powiatowy Konkurs Piosenki w J臋zyku Angielskim

konkurs piosenki
W dniu 27 kwietnia 2017r. uczniowie z klasy III B: Natalia Janiszewska i Wiktor Chromy (zespó艂 „Dragons”) zaj臋li II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki w J臋zyku Angielskim. To ju偶 drugi sukces Natalii i Wiktora, w tym konkursie, którzy w ubieg艂ym roku zaj臋li miejsce III. Do konkursu przygotowywa艂a ich p. Joanna Kulig - nauczycielka j臋zyka angielskiego. Odby艂 si臋 on w teatrze 艣widnickim, a organizatorem by艂o Gimnazjum nr 1 w 艢widnicy.

W konkursie wzi臋艂y równie偶 udzia艂:

Natalia Stankiewicz z kl. I B oraz Wiktoria Minartowicz z kl. II B

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukcesów zarówno j臋zykowych jak i wokalnych.

Fina艂 Dolno艣l膮ski Wiosennych Bieg贸w Prze艂ajowych

INAUGURACJA SEZONU BIEGOWEGO

Wyj膮tkowo pi臋kna pogoda, jak na tegoroczn膮 wiosn臋, towarzyszy艂a prawie pi臋ciuset zawodnikom w wiosennej edycji Dolno艣l膮skich Biegów Prze艂ajowych Zrzeszenia LZS, które we wtorek 25 kwietnia odby艂y si臋 w Bystrzycy O艂awskiej. Nasi reprezentanci, wraz z biegaczami z Witoszowa i zawodnikami sekcji lekkoatletycznej GLKS "艢widnica",  znacznie przyczynili si臋 do dru偶ynowego sukcesu ca艂ej ekipy (czwarte miejsce gminy i powiatu). Roksana Niedzia艂kowska okaza艂a si臋 bezkonkurencyjna w rywalizacji na dystansie 800 m, a Karolina Dynowska uplasowa艂a si臋 na szóstym miejscu w biegu na dystansie 1500 m starszych dziewcz膮t. Doskonale zaprezentowa艂 si臋 równie偶 Mateusz Hajdrych, który w mocno obsadzonej konkurencji by艂 pi膮ty. Ca艂a trójka na zdj臋ciu wraz z pozosta艂ymi nagrodzonymi uczestnikami reprezentacji (miejsca I-VI). Punktowali, czyli zajmowali miejsca w pierwszych dwudziestkach swoich biegów, równie偶 : Karolina Gawro艅ska, Jakub Kowalski, Jakub Hajdrych i Jakub Dankiewicz. Kolejna biegowa konfrontacja ju偶 w sobot臋 6 maja na szybkich trasach w Rogo藕nicy.

Gratulujemy gimnazjalistom oraz p. R. Myd艂owskiemu.

20170425 132344 HDR

IV Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej

W dniu 24 kwietnia 2017 r. odby艂 si臋 IV Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej. Nasz膮 szko艂臋 reprezentowa艂y: Weronika Paliniewicz, Natalia Janiszewska, Natalia Kupryciuk oraz Kamila Kóruc, która wspomaga艂a zespó艂. Dru偶yna z Lutomi  zaj臋艂a 2 miejsce. Gratulacje dla uczestniczek oraz dla opiekuna p. Anny Majcher.

konkurs