Kacper Jamrozik - mistrzem Polski!

Mi艂o nam poinformowa膰, i偶 ucze艅 klasy 3 Gimnazjum w Lutomi Dolnej – Kacper Jamrozik zaj膮艂   I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski w kickboxingu . Zawody obj臋te by艂y patronatem Prezydenta Miasta 艢widnicy.

Kacper jest zawodnikiem Fighterklubu Kaczmarek Grodowski w 艢widnicy.

Gratulacje dla zwyci臋zcy!

Kacper

Og贸lnopolski konkurs "艢wiat map"

Mi艂o nam poinformowa膰, i偶 uczennica naszej szko艂y Karolina Dynowska zaj臋艂a I miejsce w konkursie plastycznym „艢wiat map”. Konkurs organizowany by艂 w ramach Mi臋dzynarodowego Roku Mapy przez Wydzia艂 Geodezji i Kartografii Urz臋du Marsza艂kowskiego Województwa Dolno艣l膮skiego.
18.05.2016 roku w siedzibie Wydzia艂u Kartografii i Geodezji we Wroc艂awiu odby艂o si臋 uroczyste wr臋czenie nagród z r膮k Pani Ewy Ma艅kowskiej – Wicemarsza艂ek Województwa Dolno艣l膮skiego.
Relacj臋 z gali wr臋czenia nagród mo偶na zobaczy膰 na stronie Urz臋du Marsza艂kowskiego www.umwd.dolnyslask.pl

Opiekunem K. Dynowskiej by艂a p. E. 艢wi艂o.

swiat map

Podsumowanie sezonu bieg贸w prze艂ajowych

Rogoznica
XXX Jubileuszowe Otwarte Biegi Pami臋ci Wi臋藕niów Obozu Koncentracyjnego ,,Gross-Rosen” zako艅czy艂y cykl startów w wiosennej edycji biegów prze艂ajowych. Na tej  mocno obsadzonej imprezie znakomicie zaprezentowali si臋 nasi reprezentanci. Na pocz膮tek rywalizacj臋 klas pierwszych na dystansie 1000 m zdominowa艂 Jakub Hajdrych. W tym samym biegu Dawid Kadela stoczy艂 zwyci臋sko emocjonuj膮c膮 walk臋 o trzeci膮 lokat臋. W jego 艣lady posz艂a Karolina Dynowska w biegu na tym samym dystansie dziewcz膮t klas drugich i trzecich. Niew膮tpliwie pomóg艂 jej burzliwy doping siostry i rodziców obecnych na zawodach. Aleksanderowi Olejko równie偶 kibicowa艂 jego ojciec. Olek w rywalizacji ch艂opców klas drugich i trzecich, równie偶 na trasie jednego kilometra, stoczy艂 ekscytuj膮cy pojedynek z koalicj膮 biegaczy z Marcinowic, próbuj膮cych do ostatnich metrów pozbawi膰 go zwyci臋stwa. Ta wygrana smakowa艂a najbardziej, bo wywalczona zosta艂a w najbardziej dramatycznych okoliczno艣ciach i przy zaanga偶owaniu najg艂臋bszych rezerw organizmu. Natomiast Pawe艂 Prask i Kamil Hajdrych, decyduj膮c si臋 na start na dwukrotnie d艂u偶szym dystansie (2 km) bez oporu podzielili si臋 miejscami na podium. Ca艂a szóstka medalistów uzyska艂a kwalifikacje do semestralnych stypendiów za szczególne osi膮gni臋cia sportowe. Nie by艂oby to mo偶liwe, gdyby nie wcze艣niejsze starty w Prze艂ajowych Mistrzostwach Dolnego 艢l膮ska Zrzeszenia LZS i w Crossie Mokrzeszowskim, gdzie budowali swoj膮 aktualn膮 form臋 sportow膮. Na uwag臋 zas艂uguje te偶 dobra postawa Kacpra Dratwy w rywalizacji ch艂opców klas pierwszych i znakomity debiut biegowy p. Wies艂awa L臋gi w biegu Open na dystansie 10 km, w którym uplasowa艂 si臋 na szóstej pozycji w艣ród m臋偶czyzn powy偶ej 30 lat.

Gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególnie dla trenera p. R. Myd艂owskiego.

Konkurs plastyczny

29 kwietnia w naszej szkole zosta艂y og艂oszone wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez p. E. Tyszkiewicz  w ramach obchodów Dni Ziemi.
Nagrodzeni zostali:
I miejsce - AGNIESZKA KONOPKA
II miejsce - MARTYNA GRYC
III miejsce- NATALIA KUBISZTAL
wyró偶nienie- ZUZANNA PRASK
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej

Dnia 26 kwietnia 2016 r. w 艢wiebodzicach odby艂 si臋 III Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej. Nasz膮 szko艂臋 reprezentowa艂y: Katarzyna Chamera, Anna Filipiak, Aleksandra Natanek. Dziewcz臋ta wywalczy艂y 3 miejsce w艣ród 8 dru偶yn.

Opiekunem by艂a p. A. Majcher. Gratulacje !