Pejzaże duszy

W dniach 12-13 czerwca uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Talentów Młodzieży, który po raz pierwszy zorganizowało III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.  Nasze gimnazjum wzięło udział w dwóch kategoriach- plastycznej (Weronika Paliniewicz, Katarzyna Brodziak, Natalia Kotowicz) oraz poetyckiej (Natalia Janiszewska , Ewelina Bezegłów, Karolina Załubska). Miło nam poinformować, że Natalia Janiszewska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

Oto wiersz Natalii:

Wiatr nadziei

Stoję nad przepaścią uczuć
Wśród martwych i zimnych
Kropli deszczu spływających
Srebrzystymi strugami
Po mojej twarzy.
Krzyczę.
Rozpaczliwy głos
Niesie wiatr.
Nikt nie słyszy.
Nikt nie spieszy z pomocą.
Odpowiada echo.
Wierzę jednak w
Lepszy świat
Lepsze dni
I wiem że
Wbrew wszystkiemu
Jutro też wstanie dzień a
Światło rozświetli mroki
Zwątpienia i smutku.
Wszystkim na przekór
Wierzę i mam nadzieję
Bo tylko
Nadzieja i wiara
Pozostanie
Kiedy słońce spadnie
I nie będzie już
Nic.

2015_06_Pejzaże_duszy

VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Piosenka Angielska
III miejsce i sukces naszych pierwszaków !
Uczniowie naszego gimnazjum 11 maja 2015 r. wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Konkurs odbył się w Świdnickim Ośrodku Kultury w Świdnicy. Mogły w nim wziąć udział szkoły podstawowe oraz gimnazjalne z całego powiatu.  Nasze gimnazjum reprezentowane było przez dwa zespoły. Zespół "Only Voice" w składzie : Oliwa Brydniak, Klaudia Władzińska oraz Helena Żownowska - zaśpiewał utwór Shania Twain "Man! I feel like a woman". Drugi zespół "Acousitic" reprezentowali uczniowie klasy IB: Natalia Janiszewska zaśpiewała utwór zespołu Kansas " Dust in the wind" przy akompaniamencie gitary akustycznej , na której grał Wiktor Chromy. Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka języka angielskiego pani Joanna Kulig.
Po długich obradach jury przyznało III miejsce dla zespołu Natalii i Wiktora. Uczniowie otrzymali dyplom oraz nagrodę pieniężną do realizacji w sklepach Empik .
W tym roku poziom wszystkich uczestników był naprawdę wysoki. Gratulujemy sukcesu.

Ogólnopolskie Biegi Przełajowe w Rogoźnicy

W tym roku ton rywalizacji młodzieżowej podczas XXIX Ogólnopolskich Biegów Przełajowych ,,Bieg Pamięci" Rogoźnica - Gross Rosen 2015 nadawali uczniowie Gimnazjum w Lutomi Dolnej :) Serię bardzo udanych biegów rozpoczął Paweł Prask, zwyciężając w biegu uczniów klas pierwszych gimnazjów. Drugie miejsce w tej konfrontacji zajął Michał Hajdrych. Obaj nie kryli ogromnego zadowolenia, szczególnie że było to ich trzecie podejście, tym razem bardzo skuteczne,  w kolejny - sportowo spędzony weekend. Szczyt sportowej formy przyszedł we właściwym czasie i miejscu. Warto zauważyć, że poza biegaczami z naszego powiatu w tej licznie obsadzonej impresie gościli również zawodnicy z Żórawiny (Wrocław) i z Sulikowa (Jelenia Góra). W biegu uczennic klas drugich gimnazjów naszych barw skutecznie, już nie po raz pierwszy, broniła Oliwia Szyszka. Mimo odnowionej kontuzji kolana i dotkliwego bólu  walkę na dystansie 1000 m ukończyła na drugim miejscu. Ten sam rezultat uzyskał Aleksander Olejko, mimo że dopiero od miesiąca wznowił aktywność fizyczną po wielotygodniowej przerwie, spowodowanej skutkami kontuzji kolana. Rywalizację najstarszych dziewcząt wygrała Klaudia Władzińska, drugie miejsce zajęła Joanna Radoń, a trzecia była Wiktoria Józwik. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył po pasjonującym finiszu Norbert Szakiel, a na trzecim miejscu na podium po tym biegu stanął Dawid Cieśla. Norbert,kończąc bieg, jeszcze nie wiedział, że w tym samym czasie jego starsza siostra odbierała medal za wygrany bieg na dystansie 2000 m z przeszkodami, w trakcie VIII Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Dawid natomiast zrekompensował sobie szóstą lokatę Finału Dolnośląskiego Wiosennych Biegów Przełajowych w Lubinie sprzed dwóch tygodni :)

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników oraz dla p. R. Mydłowskiego.

Finał Dolnośląski Wiosennych Biegów Przełajowych

Finał Dolnośląski Wiosennych Biegów Przełajowych, w ramach XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast, przypadł w tym roku na dzień 24 kwietnia, przy pięknej - słonecznej i bezwietrznej pogodzie :) Nasi przedstawiciele, wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Lutomi i SP w Bystrzycy Górnej, a także zawodnikami GLKS ,,Świdnica" (razem  45 osób) reprezentowali w gościnnym Lubinie Gminę i Powiat Świdnicki. Na 247 zdobytych punktów przez wszystkich, naszych punktujących reprezentantów, skromna - 10 osobowa ekipa z Gimnazjum w Lutomi Dolnej uzyskała ich aż 94 :) Na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy pierwszych sześciu, dekorowanych miejsc :

Natalia Dębska - II miejsce (stypendium za osiągnięcia sportowe)
Karolina Dynowska - IV miejsce
Wiktoria Dynowska - V miejsce
Dawid Cieśla - VI miejsce

Gratulacje dla zawodników oraz p. R. Mydłowskiego.

• dyrektor mgr Elżbieta Marcińska
  • zastępca dyrektora mgr Jolanta Romańczuk