I Gimnazjada Gminy 艢widnica

11 czerwca 2013 r.  w Urz臋dzie Gminy 艢widnica odby艂 si臋 konkurs, kt贸rego organizatorem by艂a M艂odzie偶owa Rada Gminy. Uczestnicy konkursu rywalizowali o tytu艂 Omnibusa Gminy 艢widnica.

Spo艣r贸d wielu uczestnik贸w do fina艂u zakwalifikowa艂y si臋 3 osoby, kt贸re musia艂y wykaza膰 si臋 rozleg艂膮 wiedz膮 z r贸偶nych dziedzin .

Hanna Ko艅czak wywalczy艂a dla nas 3 miejsce. Gratulujemy Hani oraz opiekunowi p. E. Zerce.

V Gminny Konkurs J臋zyka Angielskiego

4 czerwca 2013 r. w Bystrycy G贸rnej odby艂 si臋 V Gminny Konkurs J臋zyka Angielskiego pod has艂em "Spacerkiem po Europie". Nasz膮 szko艂臋 reprezentowali:Agnieszka FilipiakMateusz 艁ysiak oraz Piotr Zapart.

Konkurs podzielony by艂 na trzy etapy. W I etapie uczniowie wsp贸lnie rozwi膮zywali test  wiedzy o j臋zyku angielskim, w II etapie Mateusz z Piotrem odegrali scenk臋 w biurze podr贸偶y. III etap to Festiwal Piosenki Angielskiej, w kt贸rym Agnieszka wyst膮pi艂a z utworem 鈥濬ame". Po zaci臋tej walce z gimnazjami z Witoszowa oraz Pszenna  uczniowie naszej szko艂y zdobyli I miejsce w tym konkursie.

Gratulujemy uczestnikom oraz p. J. Kulig.

V Gminny Konkurs J臋zyka Angielskiego

Og贸lnopolska Olimpiada M艂odzie偶y

W minion膮 sobot臋 - 1 czerwca , podczas Mi臋dzywojew贸dzkich Mistrzostw Junior贸w M艂odszych strefy dolno艣l膮sko - opolsko - 艣l膮skiej, b臋d膮cych jednocze艣nie eliminacjami do Og贸lnopolskiej Olimpiady M艂odzie偶y, Paulina Szakiel pozytywnie zaskoczy艂a chyba nawet sam膮 siebie ;) Bezapelacyjnie wygra艂a bieg na dystansie 2000 metr贸w z przeszkodami, z wynikiem o 10 sekund lepszym od rekordu 偶yciowego, mimo 偶e warunki atmosferyczne by艂y wybitnie niekorzystne - pada艂 deszcz ;(
W zwi膮zku z powy偶szym, Paulina w lipcu wystartuje w finale Og贸lnopolskiej Olimpiady M艂odzie偶y !!!

Brawo Paulinka! Gratulacje dla trenera p. R. Myd艂owskiego.

Og贸lnopolska Olimpiada M艂odzie偶y

Mistrzostwa Dolnego 艢l膮ska junior贸w m艂odszych

Mistrzostwa Dolnego 艢l膮ska junior贸w m艂odszychSezon lekkoatletyczny w pe艂ni, a to oznacza medalowe 偶niwa dla Pauliny Szakiel.
16 maja zwyci臋偶y艂a w biegu na dystansie 1000 metr贸w w trakcie mistrzostw strefy wa艂brzyskiej w ramach Gimnazjady.
Wcze艣niej, tj. 12 maja uzyska艂a minimum wynikowe na dystansie 2000 metr贸w z przeszkodami, wyznaczone przez Polski Zwi膮zek Lekkiej Atletyki na Og贸lnopolsk膮 Olimpiad臋 M艂odzie偶y.

W miniony weekend, czyli 25 maja zaj臋艂a 2 miejsce w Mistrzostwach Dolnego 艢l膮ska na dystansie 1500 metr贸w juniorek m艂odszych, a ci膮g dalszy nast膮pi ... !

Gratulujemy mistrzyni oraz p. R. Myd艂owskiemu.

Og贸lnopolskie Biegi Prze艂ajowe w Rogo藕nicy

W kolejnej, ju偶 XXVII edycji Og贸lnopolskich Bieg贸w Prze艂ajowych - ,,Biegi Pami臋ci" w Rogo藕nicy, nasi uczniowie walczyli o czo艂owe lokaty, a tym samym o stypendia sportowe.

W biegu na 800 metr贸w dziewcz膮t klas pierwszych gimnazj贸w, po pasjonuj膮cym finiszu zwyci臋偶y艂a Natalia D臋bska, a Wiktoria Dynowska na ostatnich metrach wywalczy艂a 2 miejsce.

W biegu na dystansie 1000 metr贸w    dziewcz膮t klas   II   i    III gimnazj贸w, pod nieobecno艣膰 Pauliny Szakiel, na  3 miejscu uplasowa艂a si臋 Monika Wilk.

Dystans 2000 metr贸w ch艂opc贸w szk贸艂 ponadgimnazjalnych na 2 miejscu uko艅czy艂 Mateusz Siostrzonek, a Krystian Partyka zaj膮艂 3 miejsce.

W kategorii   dziewcz膮t  szk贸艂   ponadgimnazjalnych   Hanna Ko艅czak   te偶  uplasowa艂a   si臋  na 3 miejscu, a p贸藕niej wzi臋艂a udzia艂, wraz z p. Ann膮 Kozie艂 i p.Ryszardem Myd艂owskim, w biegu g艂贸wnym na dystansie 6400 metr贸w.

Zawody by艂y bardzo pasjonuj膮ce, chocia偶 rozegrane w niesprzyjaj膮cych warunkach atmosferycznych, przy nieustannie padaj膮cym  deszczu i na grz膮skim terenie. Tym bardziej gratulujemy wytrwa艂o艣ci mimo niesprzyjaj膮cej aury oraz wspania艂ych wynik贸w.

TEMAT

NAUCZYCIELE ODPOWIEDZIALNI