Gimnazjum im. Unii Europejskiej liczy 11 klas, w kt贸rych uczy si臋 212 uczni贸w. Lekcje odbywaj膮 si臋 w gabinetach wyposa偶onych w pomoce dydaktyczne adekwatne do nauczanego przedmiotu. W ka偶dej sali lekcyjnej znajduje si臋 telewizor, sprz臋t dvd, magnetofon, komputer. Gabinety s膮 艂adne, estetyczne, s艂oneczne.

Obw贸d gimnazjum obejmuje 12 miejscowo艣ci Gminy 艢widnica: Bojanice, Burkat贸w, Bystrzyc臋 G贸rn膮, Bystrzyc臋 Doln膮, Jakub贸w, Lubach贸w, Lutomi臋 Doln膮, Lutomi臋 G贸rn膮, Makowice, Opoczk臋, Stachowice, Stachowiczki. Uczniami gimnazjum s膮 te偶 dzieci z Mo艣ciska, Zag贸rza 艢l膮skiego i 艢widnicy.

Nasza szko艂a to:

• nowoczesne kszta艂cenie
  • wsparcie wszechstronnego rozwoju wszystkich uczni贸w
  • wysoki poziom nauczania
  • znakomita atmosfera i warunki nauki
  • szacunek dla ucznia i jego potrzeb
  • profesjonalna opieka pedagoga szkolnego

Uczniom oferujemy:

• multimedialne centrum informacji bibliotecznej
  • nauk臋 dw贸ch j臋zyk贸w obcych w laboratorium j臋zykowym
  • doskonale wyposa偶one pracownie: gabinet historyczny, geograficzny, fizyczny, matematyczny, chemiczny, dwie pracownie j臋zykowe, dwa gabinety polonistyczne, pracownia informatyczna, sala gimnastyczna, si艂ownia.
  • mo偶liwo艣膰 wyboru dw贸ch j臋zyk贸w obcych i zaj臋膰 dodatkowych
  • pe艂ne zabezpieczenie socjalne dla potrzebuj膮cych
  • profesjonaln膮 opiek臋 pedagoga szkolnego
  • mo偶liwo艣膰 przechowywania rzeczy osobistych we w艂asnej szafce zamykanej na klucz
  • Absolwent贸w przygotowujemy do wyboru szko艂y i zawodu w Szkolnym O艣rodku Kariery.

Do dyspozycji uczni贸w jest:

• sto艂贸wka szkolna, kt贸ra serwuje smaczne i niedrogie posi艂ki (obiad sk艂adaj膮cy si臋 z dw贸ch da艅 - 4 z艂)
  • sklepik uczniowski , w kt贸rym mo偶na naby膰 zar贸wno przybory szkolne, jak i artyku艂y spo偶ywcze
  • gabinet piel臋gniarki
  • Szkolny Klub Europejski
  • radiow臋ze艂
  • bardzo dobrze wyposa偶ona biblioteka