Rys historyczny Gimnazjum w Lutomi Dolnej

Oficjalna historia Gimnazjum w Lutomi Dolnej zaczyna si臋 1 wrze艣nia 1999 roku.
W tym dniu nauk臋 rozpocz臋艂o 57 uczni贸w w trzech klasach pierwszych pod kierunkiem:

• Ignacego Ognistego-dyrektora
  • Krystyny Tracz z-cy dyrektora
  • i 11 nauczycieli.

Od grudnia 2001 uczymy si臋 w zadbanej, kolorowej szkole. Na co dzie艅 nie my艣limy o tym, 偶e remont naszego Gimnazjum zwi膮zany by艂 z ci臋偶k膮 i 偶mudn膮 prac膮, trwaj膮c膮 4 miesi膮ce. By艂a to kosztowna inwestycja, na kt贸r膮 przeznaczono 1,2 miliona z艂otych. Trudy organizacyjne ponosili zar贸wno uczniowie, jak i nauczyciele - pocz膮tkowo zaj臋cia odbywa艂y si臋 w budynku szko艂y podstawowej, a niekt贸re przedmioty wyk艂adane by艂y nawet w sali gimnastycznej, zawalonej czym tylko si臋 da艂o i bez ogrzewania. Ponadto przez. czas remontu uczyli艣my si臋 w ka偶d膮 sobot臋. 艁atwo wi臋c mo偶na sobie wyobrazi膰, jak odetchn臋li艣my, gdy okaza艂o si臋, 偶e nasze po艣wi臋cenie nie posz艂o na marne.Teraz bowiem korzystamy z estetyki i wygody naszej szko艂y. Uroczyste przekazanie szko艂y po remoncie odby艂o si臋 w grudniu 2001 r.

historia1a

Mimo wielu problem贸w organizacyjnych, spo艂eczno艣膰 szkolna od samego pocz膮tku wywi膮zywa艂a si臋 z postawionych sobie cel贸w i zada艅. Jedna z pierwszych akademii szkolnych, po艣wi臋cona upami臋tnieniu Dnia Niepodleg艂o艣ci, cho膰 odbywa艂a si臋 w skromnych warunkach, podkre艣la艂a znaczenie takich warto艣ci jak: patriotyzm, szacunek dla kraju.

5 czerwca 2004 roku nadano Gimnazjum w Lutomi Dolnej imi臋 Unii Europejskiej

W dniu 05.06.2004 Gimnazjum w Lutomi Dolnej otrzyma艂o imi臋 "Unii Europejskiej" Nadanie imienia szkole odby艂o si臋 pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu pana Miros艂awa Sawickiego. W tym samym dniu zosta艂 przekazany szkole sztandar ufundowany przez spo艂ecze艅stwo gminy.

Historia szko艂y