„Nauczyciel widzi więcej niż tylko wasze twarze

                                                                                                                        stara się zobaczyć także wasze dusze”

W ramach Ogólnopolskiego Programu PoczytaMy, uczniowie z Gimnazjum im. Unii Europejskiej z Lutomi Dolnej pod opieką pedagoga Violetty Jędrasiewicz i bibliotekarza Grażyny Górniak, w dniu 20.06.2017 kolejny raz odwiedzili seniorów z DPS „ Marconi” w Świdnicy.
W otoczeniu kwitnących róż i kolorowych krzewów uczniowie zaprezentowali montaż muzyczny pt. „Letnie śpiewanie”. Przy akompaniamencie gitary seniorzy włączyli się do wspólnych śpiewów i zabawy. W ten sposób ludzie starsi aktywnie spędzili czas wolny w towarzystwie uczniów. Dodatkiem do występów były własnoręcznie wykonane upominki dla wszystkich uczestników. Czas szybko upłynął - „ Ale to nie koniec...” – nie mówimy żegnajcie, lecz do zobaczenia. Umówiliśmy się z zaprzyjaźnionymi seniorami na kolejne spotkania w przyszłym roku szkolnym. Personel Domu Pomocy Społecznej wraz z podopiecznymi przekazali gimnazjalistom i opiekunkom podziękowania i niespodzianki. W ciągu roku szkolnego zostały nawiązane bardzo bliskie relacje między uczestnikami Programu PoczytaMy, a wartość jaką niesie ze sobą pomoc starszym ludziom, będzie miała z pewnością znaczny wpływ na dalszy rozwój naszej młodzieży.
Na koniec roku szkolnego chcielibyśmy życzyć wszystkim dużo słońca, radosnych i bezpiecznych wakacji, dobrego wypoczynku...
do zobaczenia we wrześniu...
koordynatorki Programu

Marconi