• 1a
  • 3a
  • 3b

Drakula
To już czwarty raz jak udało się naszym uczniom z Gimnazjum w Lutomi Dolnej uczestniczyć w spektaklu w języku angielskim prezentowanym przez TNT Theatre Britain.
20 marca 2017r, uczniowie naszej szkoły na deskach Centrum Kultury Wrocław Zachód mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Dracula and the Eco Warrior” na podstawie powieści Brama Stokera. Był to już drugi wyjazd w tym roku szkolnym. Jesienią 9 listopada 2016r obejrzeliśmy „Olivera Twista” na podstawie powieści Charles Dickensa.
Dzięki miejscom w pierwszych rzędach mogliśmy uczestniczyć w spektaklu i odgrywać role pasażerów samolotu. Co prawda lot został odwołany przez stewardesę , ale zabawy i śmiechu było pod dostatkiem.
Cała sztuka , mimo że utrzymana została w konwencji humorystycznej, nie była jedynie zabawna, miała głębszy sens i przesłanie. Było to zaprezentowanie Drakuli w realiach dzisiejszego nowoczesnego świata, dążącego za władzą i pieniądzem. Dzięki temu mogliśmy zadać bardzo ważne pytania dotyczące zmian klimatycznych oraz czy  człowiek ma niszczący wpływ na naszą planetę i naturalne środowisko. Nowa wersja Drakuli wysysa nie tylko krew z ludzkich ciał, ale również życie z naszej planety.
Uczniowie byli zachwyceni i jak zawsze już nie możemy doczekać się kolejnych występów tego teatru.

Organizatorem i opiekunem wyjazdu była pani Joanna Kulig, drugim opiekunem pani Violetta Lęga.

• dyrektor mgr Elżbieta Marcińska
  • zastępca dyrektora mgr Jolanta Romańczuk